sobota, 23 kwietnia 2011

Jutro święta

Jutro święta. Żyjemy w kraju katolickim. Czym jest chrześcijaństwo? Chrześcijaństwo to religia. Chrześcijaństwo mówi, że kiedyś żył mężczyzna ( który był Synem Boga), który się nazywał Jezus i robił dobre rzeczy dla ludzi: uzdrawiał chorych, wypędzał złe duchy, pouczał, mówił co zrobić, żeby było dobrze. Uczył miłości bliźniego. Człowiek ten został zabity przez ludzi. Łamał prawo Żydowskie. W imię dobra łamał stare reguły ( na przykład uzdrawiał w Szabat) Potem zmartwychwstał. Czyli mamy dobrego człowieka, który chce dobrze. Ludzie przywiązani do starego prawa zabijają go, bo łamie ich prawo, ale on zmartwychwstaje. Symbolicznie można na to spojrzeć tak, że dobro zostało unicestwione przez ludzi, ale odrodziło się. Żyjemy w kraju katolickim. Od małego jesteśmy uczeni uczestniczenia w obrzędach. Ale czy my naprawdę w to wierzymy?

Byłem dzisiaj rowerem poza miastem. Pomyślałem sobie, że rośliny są dobre. Roślina żyje. Liście służą do przetwarzania energii słonecznej ( chloroplasty w liściach – zjawisko fotosyntezy). Korzeń ciągnie z gleby wodę, składniki mineralne i roślina sobie żyje. Rośliny są dobre. Kolor liści mnie uspokaja. Podoba mi się. Przyszedł do mnie brat, zmęczony pracowaniem i się przespał.

I woke up at seven. I have bad condition. Muscele tension on the shoulders, the back of the neck and chest. I went by bike outside the city. I looked at the plants. I think that plants are good. Make photos by digital camera. I have no experience in making money. I don’t have good idea. I like Garou and Celin Dion. I think they have good voices. To listen. http://www.youtube.com/watch?v=PQtttLfaO8U&feature=related . “Sous le vent” ( z wiatrem).Thank you

Marcin (19:21)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz