wtorek, 10 listopada 2009

Biografia Moora III

Wczoraj w Empiku czytałem drugi rozdział biografii Rogera Moora(fragment tego rodziału).

Kolega Moora z czasów Drugiej Wojny Światowej nazywał sie Norman. Kiedyś bawili się wiatrówką i pistoletem pneumatycznym ojca Roogera Moora( Georga). Młody Moor ładował pistolet pneumatyczny i poczuł ból pod kolanem. Kolega Norman strzelił do niego z wiatrówki. Wieczorem Moor nie mógł iść z rodziną do kina, bo go noga bolała. Powiedział matce, że wywrócił się w ogrodzie. Rano noga była spuchnięta i matka wymusiła na nim, żeby powiedział jej prawdę o wiatrówce. Matka powiedziała ojcu. Ojciec zawiózł syna do szpitala Westminsterskiego. Po prześwietleniu okazało się, że w kości Moora jest śrut i Moor przechodził zabieg usuwania śrutu.

Jest też fragment o tym jak młody Moor poszedł z koglegami poznanymi na kąpielisku do pubu. Zamówił jedno piwo i wypił je duszkiem, zanim barman zorientował się, że jest niepełnoletni. Koledzy kupili mu kilka kufli piwa i Moor był pijany. Powiedział do kolegów, że jeśli rodzice wyczują od niego alkohol będzie źle. Koledzy poradzili Moorowi, który nigdy wczesniej nie pił alkoholu ani nie palił papierosów, żeby zwalczył zapach alkoholu przy pomocy papierosów. Moor tak zrobił. Gdy wrócił do domu było bombardowanie i cała rodzina Moorów poszła do schronu. Ojciec Moora o imieniu George zorintował sie, że syn jest pijany.

Drugi rodział biografii Moora ma tytuł "Aktorstwo w sam raz dla mnie". Jest tam mowa o pierwszej pracy Moora polegającej na montażu filmów i projektowaniu reklam. Dziękuję.Marcin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz