piątek, 3 grudnia 2010

Czwarty Szpital Wojskowy.

Dzwoniłem dzisiaj do Czwartego Szpitala Wojskowego we Wrocławiu przy ulicy Weigle’a. Nie jest tak, że nic nie robiłem, tylko coś robiłem. Wykonałem telefon. Pytałem się, czy możne się umówić na konsultację wady zgryzu w Poradni Chirurgii Szczękowo –Twarzowej. Odebrał jakiś lekarz ( chyba) i skierował mnie do Poradni Chirurgii Szczękowo –Twarzowej w szpitalu przy ulicy Borowskiej. Powiedziałem, że

już tam byłem i że mi napisali, że mam „…wadę do ewentualnego [ zapomniałem o tym wyrazie „ewentualny”] leczenia zespołowego ortodontyczno-chirurgicznego, ze względu na ograniczenia ogólne proszą o podjęcie leczenia kompensacyjnego… ”. Lekarz, ze Szpitala Wojskowego we Wrocławiu powiedział, że tu nikt tego nie podważy, bo Doktor Chirurg Szczękowy, który mi wystawiał to zaświadczenie, to najlepszy specjalista w tej dziedzinie na cały Dolny Śląsk. Planuje się jeszcze skonsultować z innymi zespołami, bo uważam, że źle jest robić coś pochopnie. I naprawdę tak uważam. Napisałem maila do kliniki ( Akademicki Szpital Generalny – nie wiem czy tam jest dobra chirurgia szczękowo- twarzowa, ale to jest chyba największy europejski szpital. Obecnie mail jest tłumaczony) w Wiedniu z pytaniem, czy istnieje możliwość i kiedy przyjechać do nich na konsultacje wady zgryzu ( zapytać zawsze można). Interesuje mnie co powiedzą o mojej wadzie w innych szpitalach. Za granicą też. Tu nie można działać pochopnie. Zrobię sobie prostowanie kompensacyjne a potem się okaże, że jest lipa i będę żałował. Tu trzeba wszystko przemyśleć.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Gdy otwieram szeroko usta to mi coś strzela, ale nie w stawie skroniowo-żuchwowym, tylko w okolicach grdyki. Nie wiem co to jest. Może to jest związane z tym, że mam tyłożuchwie i wszystkie mięśnie inaczej funkcjonują. Przyglądałem się bardzo dokładnie jak pracuje aparat mowy piosenkarek, które śpiewają. Ona podczas śpiewu bardzo szeroko otwierają usta. Tenorzy też tak robią i inne basy. Alty, soprany. ( pamiętam, że kiedyś śpiewałem w chórze Wrocławskiego Studium Organistowskiego) Członkowie chórów. U mnie przy mówieniu to działa inaczej. Nie otwieram buzi przy mówieniu i śpiewaniu. Przy takim tyłożuchwiu cały aparat mowy źle funkcjonuje. Naprawdę.

Przetłumaczyłem tekst do kliniki w Wiedniu. Ostatnio podobał mi się głos piosenkarki Leony Lewis w piosence pod tytułem „Run”. http://www.youtube.com/watch?v=Rl7r2ApESN4. Do posłuchania. Warto jakoś zauważyć, że muzyka jest dobra. Muzyka jest dobra. Dziękuję.

Marcin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz