niedziela, 5 grudnia 2010

Teorie spiskowe.

Istnieją na świecie zwolennicy teorii spiskowych. Tacy ludzie wszędzie węszą spisek. Uważają, że są zorganizowane grupy, które mają złe zamiary i one wszystko kontrolują. Proszę pamiętać, że żeby zorganizować dobry spisek, trzeba się naprawdę dużo napracować. To wymaga trudu, przygotowania. Nie jest łatwo założyć tajną organizację, która będzie dobrze funkcjonować. To wymaga specjalistycznego i drogiego sprzętu, przeszkolonych ludzi… Ludzie są często zbyt leniwi, żeby organizować spiski.

Co nie znaczy, że takowe się nie zdarzają.

O tajnych organizacjach pisał Umberto Eco w tekście „Wahadło Foucaulta” (Templariusze, Różokrzyżowcy, inne tajne organizacje). Jeśli dobrze pamiętam ten tekst na końcu cały tajemniczy plan, którym zajmowali się młodzi naukowcy z Mediolanu ( bohaterowie utworu) okazuje się zniszczoną kartką ze spisem ubrać do pralni.

Lubię muzykę filmową Hansa Zimmera. http://www.youtube.com/watch?v=mm-sbOH-nEc&feature=related. On łączy różne rodzaje muzyki i powstaje dosyć dobry efekt. Na przykład muzykę etniczną z orkiestrą symfoniczną. Daje do posłuchania. Ścieżkę dźwiękową z filmu „Gladiator”. Dziękuję.Marcin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz