środa, 20 stycznia 2010

Wystawa

Wystawa dotycząca twórczości Jerzego Grotowskiego. Ten Grotowski to podobmo nie był jakimś człowiekiem nudnym, ani jakimś strasznym, tylko ciekawym. Podobno miał ciekawe pomysły. Jerzy Grotowski. Nie znałem Jerzego Grotowskiego i nie wiem kim on był, ale słyszałem, że był człowiekiem myślącym i całkowicie oddanym swojej pracy. Tak słyszałe? Tak słyszałem?

Urodził się 11 sierpnia 1933(wtedy człowiek o nazwisku Hitler doszedł do władzy w państwie o nazwie Niemcy). Zmarł(mówię tu o śmierci. Śmierć przyjdzie na każdego, dlatego warto żyć dynamicznie a nie statycznie zanim przyjdzie śmierć, żeby nie zmarnować życia) 14 stycznia 1999. Jego brat Kazimierz Grotowski, który jest (chyba)fizykiem( Fizyka techniczna - to nazwa specjlaności na Politechnice na wydziale Podstawowych Problemów Techniki, ale nie wiem, czy on jest stamtąd), przekazał zdjęcia i materiały Jerzego Grotowskiego do Zakładu Narodowego Imienia Ossolińskich i powstała wystawa o Jerzym Grotowskim. Ja myśle, że nie jest to jakaś nudna wystawa, tylko ciekawa. Są zdjęcia( dobrze się je ogląda, nie są za małe, bo czasami mogą być za małe zdjącia na wystawach i ciężkie do oglądania, napisy, też nie są za małe, można czytać z dużej odległości. Nawet wydawało mi się, że ciekawie to rozmieściliw przestrzenni, bo to jest ważne, żeby wystawa była dobrze przestrzennie zaplanowana), są przytoczone wypowiedzi Jerzego Grotowskiego, jego wspamnienia z dzieciństwa. Zdjęcia rodzinne Grotowskich(miał pochodzenie szlacheckie) i zdjęcia ze spektakli teatralnych, których twórca był Jerzy Grotowski. Na końcu sali jest wyświetlany film z wypowiedziami twórcy wrocławskiego Teatru Laboratorium. Co tam można zobaczyć?

Co się dzieje obecnie na parterze w Ossolineum we Wrocławiu(trzeba wejść prosto skręcić w prawo i w lewo i jest taka sala i tam to jest)?

Grotowski lubił podróżować. Pobyt w państwie o nazwie Indie zmienił go. Schudł i zaczął medytować.DziękujęMarcinMarcin (13:58)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz