środa, 22 września 2010

Wyświetlacz LCD?

Co ja robię? Czytam tekst Jerzego Kwiatkowskiego pod tytułem "Dwudziestolecie Międzywojenne". Przegląd grup artystycznych epoki Dwudziestolecie Międzywojennego w Polsce. Przegląd grup artystycznych.S 37:

1) Jakie były cechy człowieka, który pisał programy artystyczne dla grupy artystycznej o nazwie Awangarda Krakowska - Tadeusza Peipera? Wymyślił poemat rozkwitający, postulował utrudnianie odbioru w sztuce – mówienie nie wprost, cenił wartość wszystkich rodzajów sztuk, lubił sztuki oparte na nowoczesnej technice ( telewizja, radio), był pewny siebie a nie jakiś niepewny. Julian Przyboś zaczął swoją karierę artystyczną od krytyki Kasprowicza, Zegadłowicza i Wittlina, potem już tak nie krytykował.

S 38.

2) Na początku kariery artystycznej Juliana Przybosia istniało podobieństwo między twórczością Juliana Przybosia i Tadeusza Peipera. Peiper, Witkacy, Chwistek chcieli sztuki autotelicznej, sztuki mówiącej o tematyce współczesnej, sztuki zachowującej dystans do współczesności. Jan Nepomucen Miller chciał sztuki bez dystansu do współczesności.

S 39

3) Jan Nepomucen Miller: Kiedy zaczął tworzyć swoje teksty programowe? Po roku 1923, wtedy nie był już w żadnej grupie artystycznej i napisał „Zarazę w Grenadzie”. Wtedy wszyscy pisali teksty z własnymi programami. On nie tworzył własnego programu, tylko krytykował inne teksty i programy ( rola krytyka literackiego). Krytykował romantyzm za indywidualizm, wyznawał kult pracy i życia społecznego. Źle patrzył na tekst pod tytułem „Pan Tadeusz”. W roku 1926 zmniejsza się ilość powstających manifestów artystycznych, sztuka przestaje być autoteliczna, zaczyna być na nowo zaangażowana w życie społeczne ( pojawiają się problemy w życiu społecznym i politycznym: bezrobocie, kryzys rządów, kryzys ekonomiczny).

s40:

4) Czym była grupa „Kwadryga”? Grupa ta wydawała pismo pod tytułem „Kwadryga”. Programy tworzyli Bibrowski i Dobrowolski. Należał do nich Konstanty Ildefons Gałczyński. Głosili postulaty sprawiedliwości społecznej i poszanowania pracy. Trochę się kłócili między sobą. Mieli cechę o nazwie bojowość. Wpływali na nich Skamandryci.

5) Czym była grupa Żagary? Teodor Bujnicki, Henryk Dębiński. Uważali, że odróżniają się od wcześniejszych twórców. Mieli takie poczucie inności. Wydawali miesięcznik literacki pod tytułem „Żagary”.Czy opłaca się kupować wyświetlacz LCD na portalu internetowym Allegro używany a nie jakiś nowy, w cenie 190 złotych plus koszt przesyłki? Czy się nie opłaca. Ja mam stary typ monitora. Myślę, że stary typ monitora źle wpływa na wzrok. Przecież to jest promieniowanie jakieś ( ten monitor promieniuje, emituje promieniowanie). Zatem dobrze jest kupić wyświetlacz LCD, który ma obraz lepszej jakości i mniej promieniuje. Komputer to obecnie moje główne narzędzie pracy. Tak to nazwijmy. Czy opłaca się zainwestować w używany wyświetlacz LCD? Może kupić nowy ( po angielsku "new")? Kolega mi dzisiaj mówił ( przy pomocy prześwietnego komunikatora gg), że nowe wyświetlacze LCD o przekątnej ekranu 22 cale, kosztują około 500 złotych.

Wniosek końcowy: mężczyzna potrzebuje kobiety i to jest bardzo ważne. Dziękuję.Marcin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz