niedziela, 18 lipca 2010

Myślenie o działce budowlanej pod Wrocławiem

Jakie są ceny działek budowlanych w okolicach miasta Wrocławia? Oto przykład ogłoszenia o chęci sprzedaży działki w okolicach Trzebnicy.( Tam są tereny pagórkowate, dużo lasów i łąk. Byłem tam rowerem ostatnio i mi się podobało. Dobry mikroklimat. Dobre widoki). W mieście nie ma takiego spokoju, jak poza miastem. W Internecie są ogłoszenia o sprzedaży działek:„Piękne działki budowlane w kształcie prostokąta o pow. 1664m2 (19/12) cena 103.000zł, 1150m2 (19/5) cena 87.000zł, 1011m2 (19/6) cena 79.000zł, 1081m2 (19/8) cena 76.000zł, 1068m2(19/9) cena 75.000zł położone ok.8 km od Trzebnicy w kierunku na Milicz, ok.25km od Wrocławia. Działki położone są w bardzo spokojnej, cichej i malowniczej okolicy w bardzo bliskim sąsiedztwie lasu. Wraz z kupnem działki (19/12, 19/6, 19/8, 19/9) kupujący nabywa udziały w prawie do gruntu stanowiącego drogę wewnętrzną (19/11). Działki 19/5 i 19/6 mają zapewniony dostęp do drogi publicznej asfaltowej. Działki objęte są miejscowym planem zagospodarowania i przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną. Media przy sąsiednich działkach. „

Ja mam dosyć mieszkania z ojcem, bo nie ma z nim spokoju. Człowiek do pracowania i studiowania potrzebuje spokoju i możliwości zrelaksowania się w przyjaznej atmosferze, szczególnie jak się ma problemy zdrowotne i to jest prawda. Młody człowiek potrzebuje własnej przestrzenie do własnej działalności. Spokoju i poszanowania prywatności. Ciągle myślę o możliwości wyprowadzenia się z domu. Nie mam pieniędzy. Ale myślę. Myślenie nie jest zabronione. Dobrze patrzę na możliwość mieszkania pod Wrocławiem. Można wykupić działkę i powoli coś budować. Gdybym miał pieniądze, to bym tak zrobił. Na razie mogą sobie tylko pomarzyć. Na swojej działce można prowadzić rozmaite rodzaje działalności ( nie wiem naprawiać rowery, albo hodować jakieś rośliny). Dobrą stroną posiadania własnego domu jest to, że można w nim wynajmować pokoje i to właśnie mi się podoba w posiadaniu własnego domu ( dodatkowe źródło dochodu).

O czym jest pierwszy rozdział Listu Świętego Pawła do Efezjan?:Rozdział Pierwszy - krótka analiza w punktach:Przyjrzałem się tezom w tekście. Nie jakoś dokładnie, tylko bardzo pobieżnie i po trochu.

Początek: kto pisze i do kogo( „Paweł z woli Bożej Apostoł Chrystusa Jezusa do świętych, którzy są i do wiernych w Chrystusie Jezusie”). Potem pozdrowienie: „Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego…”Tezy, które przychodzą mi do głowy podczas lektury tekstu:1) Bóg wybrał każdego człowieka przed założeniem świata.

2) Bóg błogosławi ludziom przy pomocy Chrystusa.

3) Bóg chce, żeby ludzie byli święci i nieskalani.

4) Bóg z miłości uczynił z nas swoich synów, przy pomocy Chrystusa. Bo tak chciał. Dla swojej chwały.

5) Dzięki Chrystusowi człowiek ma odpuszczenie grzechów.

6) Bóg daje człowiekowi dużo łaski.

7) Co to jest łaska Chrystusa? Mądrość i zrozumienie. Oznajmienie tajemnicy woli Boga.

8) Czy Bóg chciał ludziom zdradzić swoją wolę? Tak.

9) Po co to zrobił? Aby wszystko na nowo zjednoczyć w Chrystusie (Niebo z Ziemią)

10) Co to jest odkupienie? Człowiek staje się własnością Boga. Chrystus jest zadatkiem odkupienia.

11) Czy w Efezie, w czasach kiedy list był pisany wierzono w Chrystusa i czczono wszystkich świętych? Tak.

12) Czy Paweł Apostoł dziękował za wiarę Efezjan i ich miłość do wszystkich świętych? Tak i modlił się za Efezjan, którzy wierzyli.

13) O co Paweł prosił Boga dla Efezjan? O mądrość i umiejętność poznania Boga.

14) Modlił się dla nich: „O światłe oczy serca, tak, żeby wiedzieli czym jest nadzieja ich powołania”

15) Co świadczy o mocy Boga? To, że Chrystus został ożywiony, gdy umarł na krzyżu. Teza, że Bóg jest silny.

16) Bóg wskrzesił Chrystusa i posadził po swojej prawicy.

17) Bóg sprawił, że imię Jezus jest ważniejsze od innych imion. Chrystus jest ważny.

18) Kto jest głową Kościoła? Chrystus. Kościół to Ciało Chrystusa.Ja myślę, że to jest jakiś sposób na analizowanie tekstu. Przeczytać i wynotować wszystkie tezy, które udało nam się wyłapać w tekście. Napisać je własnymi słowami. To jest taki sposób czytania. Przetłumaczyć tekst na tezy wyrażone własnymi słowami. To pomaga ogarnąć całość tekstu. Dziękuję.Marcin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz